Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktualně

Příspěvky

2.3.2013 Pořádáme horský běh a dogtrekking PROLOG okolo Lysé-hory 31 km

23. 2. 2013

PROLOG okolo Lysé-Hory.Horský běh a dogtrekking 31 kmV sobotu 2.3. pořádáme 1.závod dogtrekkingového seriálu Tour de Beskydy 2013
Tradiční již 6.ročník PROLOGU okolo Lysé-Hory v Beskydech na trati 31 km
Letos je dost sněhu (skvělý zážitek zaručen:-))(ale dobře prochozené naše tratě) a tak je opět připravená varianta 26 km, protože ve Velkém kotli jsou stále ještě běžecké lyžařské tratě.
Stránky závodu:  http://www.prolog.estranky.cz
Využijte levného ubyt. na chatě Skalka 150,- a pes 30,- a výborné kuchyně a domácké atmosféry kde se psem můžete neomezeně všude.
Více infa na stránkách nebo přímo na mě balazteam@seznam.cz nebo tel.  731 875 685
Letos bude v seriálu 10 závodu a další je na pořadu 1.5.2013 jako 10.ročník MČR v dogtrekking/maratonu 42,195 km na Pustevnách v Beskydech.Na všech těchto závodech je možné i startovat bez psa v kat. horské běhy a horské maratony.
Na všechny se už moc těšíme    Roman Baláž a @[1603062996:2048:Adéla Esentierová]

V sobotu 2.3. pořádáme 1.závod dogtrekkingového seriálu a seriálu horských běhů/maratonů  Tour de Beskydy 2013

Tradiční již 6.ročník PROLOGU okolo Lysé-Hory v Beskydech na trati 31 km


Letos je dost sněhu (skvělý zážitek zaručen:-))(ale dobře prochozené naše tratě) a tak je opět připravená varianta 26 km, protože ve Velkém kotli jsou stále ještě běžecké lyžařské tratě.
Stránky závodu: http://www.prolog.estranky.cz/
Využijte levného ubyt. na chatě Skalka 150,- a pes 30,- a výborné kuchyně a domácké atmosféry kde se psem můžete neomezeně všude.

Připravené jsou skvělé a hodnotné ceny a všichni účastnici DT obdrží vybavení na psa od firmy
www.zerodc.cz.Účastníci horského běhu pak obdrží běžecké bundy adidas,batohy a sport. tašky,cyklodresy a další doplňky pro sport od naších tradičních sponzorů.

Pro nejlepší ženu a muže pak čeká poukaz pro 2 osoby na dovolenou v luxusním penzionu v Krkonoších/Harrachově.

Za traťový rekord obdrží žena i muž finanční prémii.

Více infa na stránkách nebo přímo na mě balazteam@seznam.cz nebo tel. 731 875 685

Letos bude v seriálu 10 závodu a další je na pořadu 1.5.2013 jako 10.ročník MČR v dogtrekking/maratonu 42,195 km na Pustevnách v Beskydech.Na všech těchto závodech je možné i startovat bez psa v kat. horské běhy a horské maratony.

Na všechny se už moc těšíme Roman Baláž a Adéla Esentierová

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktualně | Komentářů: 0

14.2.2013 Valentýnský zimní běh Bělským lesem 7 km/schůze Baláž EXTREME-TEAM Ostrava

10. 2. 2013

14.2.2013 ve čtvrtek v 16,00 hod. pořadáme Valentynský zimní běh Bělským lesem na 7 km.Po vyhlášení výsledků proběhne schůze Baláž EXTREME-TEAM OstravaV Ostravě poprvé běžecký závod smíšených dvojíc.....

Podrobné propozice k závodu zde:

www.zimnibehbelskymlesem.estranky.cz

Vedle závodu jednotlivců se poběží nově i závod smíšených dvojíc (muž a žena), kteří musí absolvovat celý závod společně.Vítězná dvojíce si mimo jiné odveze poukáz pro dvě osoby na dovolenou v luxusním penzionu v Krkonoších/Harrachově.

Po vyhlášení výsledků v restauraci u Bohuša v 18,00 hod. proběhne v restauraci u Bohuša schůze členů Baláž EXTREME-TEAM Ostrava.
Všichni členové (bydliště Ostravsko) obdrželi pozvánku e-mailem a vítaní jsou i noví zájemci o členství v našem klubu.
Vítame především zájemce o běh se psy pro dogtrekking a canicross.
Letos bude hodně novinek-nové dresy a oblečení nový sponzor na obutí a zajímavé zahraniční dogtrekkingové pozvánky od pořadatelů po náš klub.
Budeme také probírat akce, kterých se zúčastníme a nové dogtrekkingové závody.Na hojnou účast se těšíme a na viděnou ve čtvrtek.

Roman Baláž

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktualně | Komentářů: 0

2.2.2013 Třebovický maraton-Memoriál F.Ohery 42,195 km

9. 2. 2013

Roman Baláž zvítězil ve vloženém závodě 1/4maratonu při Memoriálu Františka Ohery v TřebovicíchFotka

Po Budějovickém maratonu minulou sobotu jsem hned ukončil letošní úspěšnou sezónu jak letní tak i zimní 2013.V Třebovicích jsem tedy nenastoupil k loňské obhajobě celkového prvenství kdy jsem vyhrál za 2.52 hod. při teplotě -17°C což byl můj teplotní osobák při maratonu.Běžel jsem jen tedy dva okruhy a celkově 10,550 km za 40,43 min. a celkově zvítězil v 1/4maratonu kde statovalo 17 běžců kdy druhému jsme nadělil skoro 7 min. (Matěj Svozil 47,13 min.) a to svědčí že opravdu tento závod byl jen doplňkový k maratonu bez větší konkurence.Ja se rozhodl dělat dobrovolně vodiče čelní marat. skupince kde běžel pozdější vítěz Dan Oralek a tempo se tedy pohybovalo někde kolem 3.50 min./km v průměru.V závěru jsem kousíček této skupince poodběhl abych si doběhl pro slušný treninkový čas okolo 40 min.

Ostatní členové našeho TEAMU se na start nepostavili z důvodu přípravy nebo odpočinku po sezóně.Adéla Esentierová odpočívá po zimní sezóně a nezávodí.

Maraton Celkově:

9. ročník maratonu Memoriál Františka Ohery se běžel v Ostravě - Třebovicích, kde byly i doplňkové běhy na čtvrt maraton a půl maraton. Celkem, za ideálního počasí vyběhlo 86 závodníků nejen z České republiky, ale také z Polska a Slovenska.

Celkovým vítězem se stal Dan Orálek časem 2:46:07 hod. před  Vladislavem Netopilem 2:51:31 hod. a třetí skončil polský běžec Tadeusz Jasek 2.56,50 hod.
 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktualně | Komentářů: 0

12.1.2013 III.Ročník EXPEDICE JISTEBNÍK

29. 1. 2013

III. ROČNÍK EXPEDICE JISTEBNÍK 12.1.2013
Tradičně se už třetím rokem sešlo několik čtyřnohých a dvounohých nadšenců, aby se protáhli po Vánočních a Silvestrovských oslavách a nastartovali tak nový rok společným příjemným sportovním zážitkem.
Nešlo o žádnou náročnou trasu. Konkrétně jsme vyšli z Polanky nad Odrou a zamířili do Jistebníku, kde jsme se ohřáli díky výborné polévce a jiným dobrotám.
Nabití novými silami nám cesta zpět plná třpytivého mrazivého sněhu a vydařeného slunění utíkala velmi rychle. Díky lehké trase se tedy účastnilo mnoho lidiček, kteří si na větší túry netroufali a také malé děti a štěňátka.
O to měla tahle akce větší kouzlo a pohodovější atmosféru.
Ani hodinové čekání některých účastníků na zpáteční vlak nikomu nevzalo krásný pocit z hezky prožitého dne. A věřím, že se i příští rok sejdeme minimálně ve stejném počtu.
Lenka Rychlíková, Berry a Arlet
foto Laďka Skopalová

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktualně | Komentářů: 0

26.1.2013 Hulmenská 10

29. 1. 2013

Na Hulmenské 10 si v letošním úvodním startu v nové sezóně doběhla Jana Orsavová pro 3.místoFotka

V Hulíně se letos postavila na start 10 km závodu naše nová posila Jana Orsavová a letošní sezónu zahájila úspěšně když skončila celkově v ženách na 3.místě časem 46,59 min.Jana měla v plánu zaběhnout pod 45 min. jenže letošní podmínky se nedaly srovnávat s těmi loňskými kdy závodnici dosahovali hodně dobrých časů.Podle některých běžců a jejich např. garminů atd. měla trasa údajně kolem 10,4 km sice většinou byla suchá jen místy trochu ledu a sněhu, ale zato do obrátky do poloviny tratě foukal silný protivítr a k tomu mráz kolem-5°C.Pro větší přehled jde srovnat časy obou ročníku kdy se výrazně většinou všichni na stejné trati o dost zhoršili a především závodnici na čelních pozicích dosáhli výrazně horších časů než v roce 2012.

Příspěvek od Jany:

Hulínský triatlonový oddíl Aspot organizoval 26.1.2013 Hulmenskou desítku. Trať začínala na tartanovém oválu, pak se vyběhlo přes Hulínské ulice do Pravčic, za ně a zpět. Povrch byl suchý. Jen foukal mrazivý vítr, který citelně zvyšoval velký mráz. Někteří účastníci naměřili trať delší, možná i proto jsme měli všichni horší časy, než bylo běžné v minulých ročnících. Já běžela poprvé a chtěla jsem běžet pod 45minut. Na obrátce mi ale bylo jasné, že se to nepodaří. Nakonec jsem skončila v ženách celkově třetí s časem 46:59 min.
Závody byly hezky zorganizované a panovala příjemná atmoséra, takže to bylo skvělé zahájení běhání za Romanův TEAM

Jana Orsavová

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktualně | Komentářů: 2

26.1.2013 MERCURY INDOOR MARATON České Budějovice 42,195 km

28. 1. 2013

Roman Baláž obhájil v podzemním maratonu v Českých Budějovicích loňské 3.místo v M-40 a celkově doběhl na 8.místě v čase 2.54,14 hod.Fotka

V Budějovicích jsem se nakonec z našeho TEAMU objevil na startu jen ja. Adéla Esentierová měla původně startovat i s možným atakem tříhodinové hranice, ale svou letošní velmi úspěšnou zimní sezónu ukončila po 12 vítězstvích v řadě už minulý týden po Landecké 10 kde vyhrála první závod Moravskoslezského poháru 2013.

Pro mne byli Budějovice definitivní tečkou za letošní úspěšnou zimou a v únoru budu převážně jen odpočívat bez závodění, minimalně tedy aspoň do poloviny února.K samotnému závodu jsem nastupoval s plánem zaběhnout čas pod 2.50 hod. kdy loni jsem zaběhl 2.50,40 hod. a pokusit se vyhrát svou kat. nebo aspoň zaběhnout bednu.Takových 10-15 km jsem běžel na čas někde kolem 2.46,30 hod. a na půlmaratonu to stále vypadalo ještě pod 2.50 hod.Závěr závodu jsem odběhl tak nějak průměrně a své 2.místo jsem ztratil jen několik málo kol před cílem (celkově se běželo 63 kol po 666 m).Na čas jsem už nehleděl když jsem věděl že pod 2.50 hod. to už nebude.Na trati byli velké zmatky a spoustě běžcům nefungovali čipy umístěné v číslech a myslím si že jsem měl skončit na 2.místě kdy časomíra celý závod ukazovala že běžím o celé jedno kolo před dalším závodnikem, aby nakonec se před nás oba dostal běžec, který mě o to kolo vůbec nepředběhl a aby zmatků nebylo málo tak ten co doběhl za mnou do cíle tak nefiguroval vůbec ve výsledcích.Nechci se tím už zabývat a jsem rád že jsem důstojně ukončil sezónu 2012/13 (zima) a chci si po spoustě závodu normálně odpočinout.

Celkové výsledky:

1.Brunner Radek  SK Babice 2.38,16 hod.             

2.Schoř Jakub TJ Slavoj BANES Pacov 2.39,25 hod.

3.Kovář Michal TJ Slavoj BANES Pacov 2.40,12 hod.

8.Baláž Roman Baláž EXTREME-TEAM Ostrava 2.54,14 hod.        3.místo kat. M-40

Ženy:

1.Kriegelová Kateřina ------ 3.04,41 hod.

2.Zbíralová Radka MK Kladno 3.16,45 hod.

3.Svobodová Veronika Varnsdorf 3.42,47 hod.

Celkově startovalo 110 běžců a dokončilo 94 běžců.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktualně | Komentářů: 0

15.12.2012 ESTIAN MARATON na běžeckých pásech Precord 42,195 km 42,195 km

24. 11. 2012

Adéla Esentierová a Roman Baláž-zúčastníme se maratonu na běžeckých pásechFotka

S Adélou hledáme na tento závod-víkend 2 lidi jako doprovod.
Ubytování i cesta do Budějic pro doprovod zdarma v hotelu poblíž závodu.
Program:
Pátek dopoledne odjezd.14,00-17,00 hod. proběhnutí na trenažeréch.17,00 tiskovka.Sobota závod 9,00 hod. pak volno-večer do akce:-).Neděle 10-15 km vytrvalostně v okolí Lišova u Českých Budějovicích.Po tomto výklusu domů.
Máme dvě místa v autě volné.

Nějakou pomoc potřebujeme jen v průběhu samotného závodu.Zbytek času jde využít k vlastnímu tréninku a nebo společně.Fit centrum bude také k dispozici po celou víkendovou akci.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktualně | Komentářů: 0

1.12.2012 MISTROVSTVÍ SVĚTA a MČR 2012 v zimním horském Dogtrekkingu-Lysohorský Dogtrekking/marathon 42,195 km

23. 11. 2012

1.12.2012 Pořádáme Mistrovství světa v zimním horském dogtrekking/maratonu/Lysohorský dogtrekking na Ostravici v BESKYDECH 42,195 km+ Mistrovství České republiky v zimním horském maratonuProsíme aspoň 3-5 cm sněhu na trať 1.12.2012 Lysohorského dogtrekking/maratonu 42,195 km
Z aktualit:
www.mistrovstvisvetavdogtrekkingu.estranky.cz
Frenštatský horský běh a dogtrekking zaznamenal zvýšený zájem o závody seriálu Tour de BESKYDY 2012 a také konkurence se zvýšila a tím i lepší výkony.Frenštatský horský běh vyhrál triatlonista Petr Vabroušek a výrazně překonal traťový rekord.Lysohorského šampionátu se bohužel nezúčastní, protože startuje ve stejném termínu na posledním závodě světového poháru v dlouhém triatlonu v Austrálii.Čekáme pokud však nebude sníh tak od některých borců útok na traťový rekord Lysohorského závodu jak v mužích tak v ženách kde by měla běžet i česká reprezentantka v horským maratonech a účastnice Mistrovství světa v horském maratonu Slovinsko 2011 a Jungfrau/Švýcarsko 2012 Adéla Esentierová, která je ve skvělé podzimní formě.

Běží se přes Lysou-horu 1323 m.n.m. pak už jen vlnitější terén.Zatím sníh na trati nikde není.Vše se může změnit, ale dle předpovědí to nevypadá na sněhový povrch jako ve všech předešlých ročnících.
Sledujte aktuality na webu závodu:
http://www.mistrovstvisvetavdogtrekkingu.estranky.cz/
Velmi levné ubytování na chatě Skalka.Ještě jsou volné pokoje.

Uzávěrka přihlášek se zaplaceným startovným do 28.11.
Medailisté MČR v LONG dogtrekkingu 2012 (za celou sezónu) ze všech kat. mají možnost startu na náklady pořadatele a asociace ČAHBAD.
Informace: Roman Baláž 732608565

Frenštatský horský běh a dogtrekking zaznamenal zvýšený zájem o závody seriálu Tour de BESKYDY 2012 a také konkurence se zvýšila a tím i lepší výkony.Frenštatský horský běh vyhrál triatlonista Petr Vabroušek a výrazně překonal traťový rekord.Lysohorského šampionátu se bohužel nezúčastní protože startuje ve stejném termínu na posledním závodě světového poháru v dlouhém triatlonu v Austrálii.Čekáme pokud však nebude sníh tak od některých borců útok na traťový rekord Lysohorského závodu jak v mužích tak v ženách kde by měla běžet i česká reprezentantka v horským maratonech a účastnice Mistrovství světa v horském maratonu Slovinsko 2011 a Jungfrau/Švýcarsko 2012 Adéla Esentierová, která je ve skvělé podzimní formě.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktualně | Komentářů: 0

18.11.2012 Frenštátský Horský běh a dogtrekking 35 km

16. 11. 2012

Již tuto neděli 18.11. beskydská lahůdka.Frenštátský Horský běh a dogtrekking na 35 kmcimg2342.jpg

Foto: Pavel Skalický  Zatím nejhezčí fotka pořízená z Frenštátského závodu aneb nebeská běžecká cesta do ráje a nebo také běžecký orgasmus :-)

18.11.2012 pořadáme horský běh a dogtrekking:

www.frenstatskydogtrekking.estranky.cz

Přihlášeno je 32 běžců a závodu se zúčastni i Petr Vabroušek.Letos to bude určitě zajímavé na trati a můžeme se dočkat překonání traťových rekordů.Pro tento případ jsou připravené finanční prémie a pro nejlepšího muže a ženu čeká poukaz na dovolenou v luxusním penzionu v Krkonoších v Harrachově pro dvě osoby.

Podrobný popis velmi atraktivní horské tratě najdete na stránkách závodu.

Letos i změna zázemí a místa cíle Valašská koliba nad Vlčinou.

Využijte slevy na startovném!!!

Pro přihlášené se zaplaceným startovným do 30.10. připravujeme slevu na startovném u

Dogtrekkingu ze  190,- na 150,-

U Horského běhu ze 150,- na 110,-

A také výraznou slevu na prosincové MS v zimním horském dogtrekking/maratonu na Lysé-hoře v dvojbalíčku:
Každý účastník Frenštatského dogtrekkingu a horského běhu má nárok při zaplacení obou startovných najednou do 18.11.na tuto slevu:
Startovné dogtrekking: 190,- Frenštát a 200,- Lysá hora (původní startovné Lysá 300,-)
Startovné horský běh Frenštát 150,- a 150,-Lysá hora (původní startovné Lysá 250,-)
Novinka:
Novinkou pak prosincového závodu je že tento náročný závod přes Lysou na sněhu bude MČR v zimním horském maratonu na 42,195 km.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktualně | Komentářů: 0

4.11.2012 Běhej Valachy/Velké Karlovice 11 km

5. 11. 2012

Adéla Esentierová si vyhrála sud piva :-) a pobyt v luxusním Vellness hotelu Horal.Roman Baláž v nečekaně silné konkurenci 5.místo M-40 a 9.místo celkověBaláž EXTREME-TEAM Ostrava
Dnes Horský běh Valachy:
Velmi kopcovitý horský běh ve Velkých Karlovicích na 11 km.
Nádherná akcička u hotelu Galik.Přes 100 účastníku s mezinárodní účastí.
Větší konkurence v mužích.
Závod byl fakt brutální kdy jsem pozoroval dobíhající v cíli při rozhovoru do mikrofonu a většina nebyla schopna ze sebe vydat kloudné slovo.
Výborné zázemí a výborný oběd pro všechny.
@[1603062996:2048:Adéla Esentierová] s větším náskokem vyhrála celkově ženy a odvezla si mimo soudek piva i pobyt pro dvě osoby v luxusním čtyřhvězdičkovém hotelu Vellness Horal s celým wellness programem masáže,sauna,vířivka,bazén atd.
Ja jsem doběhl celkově na 9.místě a 5.místě v M-40.
V první desítce šest běžců kat. M-40.
Trasa byla výborně značená i po kilometrech a moc pěkná po hřebenech nad V.Karlovicemi.
Naše Ani běžela opět lépe a už jde vidět že ví co má dělat.Běžela 300m a zde byl velmi zajímavý hromadný pád hodně dětí hned po startu kdy se nakupili na jednu hromadu a tedy něké ty slzy padaly a brek do toho.
Po závodě jsme se byli se všema psama projít na hřebenu Bumbálka-bývalý Beskyd (teď Masaryková chata) a pak i na rozhledně Čarták u hotelu Sukenická.
Prožili jsme skvělou neděli s rodinkou a také přáteli a novými přáteli.

Dnes Horský běh Valachy:
Velmi kopcovitý horský běh ve Velkých Karlovicích na 11 km. Nádherná akcička u hotelu Galik.Přes 100 účastníku s mezinárodní účastí. Větší konkurence v mužích. Závod byl fakt brutální kdy jsem pozoroval dobíhající v cíli při rozhovoru do mikrofonu a většina nebyla schopna ze sebe vydat kloudné slovo. Výborné zázemí a výborný oběd pro všechny. Adéla Esentierová s větším náskokem a v treninkovém tempu (kopce kvalitně a seběhy pomaleji a opatrně volněji) vyhrála celkově ženy a odvezla si mimo soudek piva i pobyt pro dvě osoby v luxusním čtyřhvězdičkovém hotelu Vellness Horal s celým wellness programem masáže,sauna,vířivka,bazén atd. Ja jsem doběhl celkově na 9.místě a 5.místě v M-40. V první desítce šest běžců kat. M-40!!! Trasa byla výborně značená i po kilometrech a moc pěkná po hřebenech nad V.Karlovicemi. Naše Ani běžela opět lépe a už jde vidět že ví co má dělat.Běžela 300m a zde byl velmi zajímavý hromadný pád hodně dětí hned po startu kdy se nakupili na jednu hromadu a tedy něké ty slzy padaly a brek do toho. Po závodě jsme se byli se všema psama projít na hřebenu Bumbálka-bývalý Beskyd (teď Masaryková chata) a pak i na rozhledně Čarták u hotelu Sukenická. Prožili jsme skvělou neděli s rodinkou a také přáteli a novými přáteli.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktualně | Komentářů: 0

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29

následující »