Jdi na obsah Jdi na menu
 


TESTY obuvi INOV-8

26. 4. 2012

Poprvé jsem v nich běžela krátký vložený závod v podzemních garážích na Merkury maratonu v Českých Budějovicích. Na noze mi seděly opravdu dobře. Vepředu májí prázdný prostor, takže prsty jsou pěkně rozložené a pracují na celé ploše. Podrážka je tenká a chodidlo citlivější. Je to moc příjemný pocit. Boty běží se mnou a já o nich ani nevím. Druhý test proběhl v 17 stupních pod nulou na 1/4 maratonu v Ostravě-Třebovicích. Sníh nebyl, takže botky nelenily a vyběhly taky.
Ze začátku mi samozřejmě byla velká zima na nohy, ale myslím že jsem nebyla sama a v tu chvíli asi bylo úplně jedno jaké kdo má boty.
Po 4 km se nohy zahřály a já si opět užívala lehkost bytí s těmito botkami. Vůbec jsem neměla pocit, že by boty i v tomto mrazu tuhly nebo se projevovaly nějak nestandardně. Prostě nezklamaly.
Teď na jaře v nich běhám tréninky i závody a zatím nevidím žádné známky opotřebení. Kvůli menšímu problému s kolenem jsem je zkusila i na lesních cestách namísto daleko těžších Salamonů a koleno mne po pár výbězích přestalo bolet.
Možná se stal zázrak, možná Inov-8 Road X 238. Tento model mě taky ovlivnil v mém stylu běhání. Dopadám teď více na střed nohy než na patu. Na patu mě to ani nepustí. Jelikož je tenká podrážka tak při běhu v lese cítím pod nohami klacíky, mech, trávu a velice pozitivně mě to při běhu nalaďuje.
Jediné negativum, které mne napadá je, že tkaničky jsou zbytečně dlouhé, ale to není nic, co by se nedalo vyřešit:)
.

Lucie Odehnalová

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář