Jdi na obsah Jdi na menu
 


13.4.2011 Trojka Tisu na dráze Frýdek-Místek 3 km

13. 4. 2011

Tisková zpráva pro média:

Zatím jen stručně EXTREME-EXPRES ty nejobjektivnější nejucelenější zprávy a nejrychlejší informace z právě proběhnutého závodu v regionu Ostravsko:

Nejvíce informaci o proběhnutém závodě naleznete na naších web stránkách s průměrnou denní navštěvností  250-500 přístupu.Vážime si tohoto vašeho nebývalého zájmu a chceme přinášet informace pro širokou běžeckou veřejnost nejen pohledem našeho týmu,ale také hlavně přinášet nezaujaté informace ze všeobecného spravedlivého pohledu a ne jak toto vidíme v poslední době na některých webech v našem regionu kde často informace bývají účelově zkreslené ve prospěch vlastního klubu na úkor všeobecné informaci z běžecké akce.My se budeme snažit vždy tyto dva pohledy od sebe zřetelně oddělovat. 

Celkovým vítězem se stal Radim Kasalík z Kravař v čase 9.31,2 min.Na 2.místě doběhl Tomasz  Wrobel  z Polska 9.40,4 min. a na 3.místě doběhl Tomáš Filipec ze Slezanu Frýdek-Místek 9.41,8 min.

V ženách celkově vyhrála Petra Pastorová MK Seitl Ostrava v čase 10.52,8 min.Na 2.místě doběhla Adéla Esentierová z Baláž EXTREME-TEAM Ostrava 11.03,7 min. a 3.místo obsadila Petra Čaganová ze Slezanu Frýdek-Místek 11.41,2 min.

Celkově startovalo ve dvou rozbězích (první rozběh 29 běžců a druhý rozběh 20 běžců) 49 běžců (38 mužů a11 žen).Závod proběhl za chladného větrného počasí s teplotou 7 až 6°C ve dvou rozbězích kdy v prvním rozběhu místy zapršelo a padaly slabě kroupy.

V prvním rozběhu v 17,05 hod. kde startovali muži nad 45 let a výše a ženy panovaly trochu asi horší podmínky než při druhém rozběhu kde startovali muži do 34 let a doplnění pro menší účast této kat. o muže veterány 35-44 let.Asi uprostřed závodu jemně zapršelo i s kroupami a foukal nepříjemný protivítr na cílové rovince a přilehlé zatáčce.

Výsledky naleznete na stránkách Slezan Frýdek-Místek:

http://atletika.baseballnet.cz/index/index.php?dtb=aktuality

214 fotek ve dvou galeriích naleznete na fotorajče  galerii Radima Liptáka z PEPA TEAMU Frýdek-Místek:

http://pepateamfm.rajce.idnes.cz/Trojka_na_draze/ 

U obou odkazů naleznete i reportáže ze závodu.

Závod z pohledu našeho TEAMU:

Informace z dnešního dopoledne před závodem:

Dneska se zúčastníme 3 km závodu na dráze ve Frýdků-Místku.V kat. žen budeme mít asi skoro plnou sestavu a Adéla s Ivanou určitě zaběhnou dobré časy kdy Adéla půjde na osobák a taky asi Ivana.Pro Naďu to bude rozjezd po menších zdravotních potížích kdy už zase pravidelně běhá a včera ji úseky šli výborně a za holkama jen těsně zaostávala ještě v dobrých časech.Náš klubový hlídací program BABY/chůva by měl zafungovat v podobě mamky od Ivy Z.Pokud by odpoledne pršelo tak my nechaváme Aničku doma u babi.Jinak my máme v autě 2 místa volné a vyjiždíme z Výškovic v 15,30 hod.

Dvě stříbrné medaile a jedno 4.místo a k tomu dva osobní rekordy:

Ja (Roman Baláž) jsem skončil v kat. 45-54 let na 2.místě v čase 10.21,6 min. (celkově 9.místo) a na vítězného Daniela Šindelka jsem ztratil pouhých 7 s.Závod jsem šel z plného tréninku a po včerejších intervalech a dvou těžkých delších závodech o víkendu jsem byl spokojený jen s prvním km který jsem šel za 3.17 min. a pak jsem už běžel jen pomaleji a vůbec jsem nedodržel plánované tempo.Čekal jsem čas kolem 9.50 min. a možná i kolem 9,45 min. ,ale prostě to nešlo.Jedinou útěchou bylo že jsem čas který jsem zaběhl dosáhl poměrně lehce bez větší námahy,ale asi jen v nějaké tempové rychlosti spíše tedy tempem na 10 km.Víc mě tělo asi svým návykem na delší tratě nedovolilo.

Je škoda že neběželi s náma v prvním rozběhu dle propozic i muži 35-44 let kdy by byla větší šance zaběhnout lepší časy.Tato kategorie po rozhodnutí pořadatelů byla přehozená do druhého rozběhu kde měli takto doplnit méně početné pole 11 mužů do 34 let.My s Danielem Šindelkem jsme museli vepředu běžet sami a pak každý už zbytek závodu za své bez většího kontaktu se soupeři a ještě čelit místy nepříjemnému větru.Celkově se hodně hlavně veteránu zhoršilo oproti loňskému roku na stejné trati a možná že tedy podmínky nebyly tak úplně nejlepší.Opakem jsou však dobré časy prvních dvou žen a tak možná ty podmínky zase nebyly tak špatné a někomu naopak i vyhovovali.Možná to hodnotím hodně jen ze svého pohledu kdy se mě nepodařilo zaběhnot čas na hranici10,00 min. kdy těchto časů běžně dosahují.V druhém rozběhu byla větší konkurence a tedy možnost zaběhnou i lépe a tak mé 9.místo celkově není úplně objektivní,ale pravidla byli dané předem a tak to jsou jen doměnky a třeba kdyby muži 35-44 let startovali s náma jak měli původně tak by pořadí kolem 5.místa a výše mohlo být taky jiné.První čtyři muži si ale udělali dostatečný náskok a na ně by nemělo nic platit co by je mohlo ovlivnit.Možná včerejší trénink nebo náročnější delší víkendové závody a tak toho může být více ke spekulacím proč to nebylo úplně super v mé podobě.Nemá cenu se tím zabývat a jedeme dál.

                                     dsc_0125.jpg

Foto: Radim Lipták

Adéla Esentierová zaběhla výborně a můj odhadnutý čas 11.00 min. jsem tedy netrefil jen o 3,7 s.:-).Adéla to šla taky z plného tréninku trochu zadrženě kdy běžela i dnes dopoledne,včera intervaly a o víkendu 20 km a 15 km závod a tak jsem rád že ji dokážu přesně odhadnout.Čím pomaleji půjde nahoru v časech a tempech tím lépe.Myslím že by čas na 3 km mohla už tlačit k 10.40 min.Ještě nemá tolik rychlostních tréninku za sebou a tak uvidíme ve Veřovicích na kolik je schopna zaběhnout 10 km hlouběji pod 40 min.Jeji priority však směřují až na červen.Loni Adéla na stejné trati zaběhla 11.51,3 min. a skončila na 3.místě z 24 běžkyň.Zlepšení o 48 s.

                                      dsc_0120.jpg

Foto: Radim Lipták

Adéla se postupně vrací na vybudovanou pozici z loňského konce léta kde kralovala a vše vyhrávala v Ostravském regionu a v delších především maratonských závodech po celé republice až po začátek letošního jara kdy ji přibrzdilo zranění a pak delší nachlazení spojeno s potížemi s dýchaním.Ve svých pouhých 23 letech je to největší naděje vytrvalostního běhu nejen na Ostravsku ale i u nás v České republice.Jeji dosavadní výkony ji pomohli k jasné nominaci a reprezentačnímu dresu pro letošní MS v horském maratonu ve Slovinsku.Její sebevědomí a příprava nedávají soupeřkam šanci a pokud doladí svůj systém který má ještě mnoho chybiček tak přeskočí o třídu výše veškeré lepší regionalní běžkyně.Věřím že má na 10 km na čas 35 min. a na maraton min. 2.50 hod. a to velmi brzo.Teď však jdeme za cílem hodně pomalu aby nepřišlo nějaké zranění apd.Adéla a jeji motto: Nechci být jen nejlepší v regionu,ale být nejlepší v České republice a úspěšně reprezentovat Českou republiku a náš tým na zahraničních závodech.

Ivana Zbořilová dnes překvapila nejen sebe ale asi i lidí co ji více znají kdy chtěla zaběhnout taky osobák jako Adéla a na startu se mě ptala jako hlavního a nejpřesnějšího :-) odhadovače časů běžců ,které znám a řekl jsem ji že by mohla atakovat čas 12,00 min.Ivana zaběhla 4.místo v čase 11.59,7 min. a jde vidět že naše společné tréninky ji pomáhaji se zlepšovat taky dost výrazně.Připomínam že loni na stejné trati Ivana zaběhla čas 13.47,4 min. a skončila na 15.místě z 24 běžkyň.Zlepšení o 1.48 min.Ivana má na trénincích velmi vyrovnané časy a pořád jde jasně nahoru.Poctivě trénuje v zatím velmi skromných podmínkách a má velkou ctižádost.Vidím v jejich trénincích obrovskou rezervu,ale je to možná dobré pro celkový její běžecký rozvoj nejít moc rychle nahoru.Spolu s Adélou by mohli být postupně jako mladé perspektivní běžkyně nejlepší v našem regionu a výborně reprezentovat náš nejúspěšnější ostravský běžecký klub v hlavních kategoriích na vytrvaleckých tratích. 

 

                                  s3700195.jpg

Foto: Radim Lipták

                                   s3700149.jpg

Foto: Radim Lipták

Ivana dnes běžela závod v naších nových týmových elasticích z vysoce funkčního nejmodernějšího italského materiálu Lombardi se zeštihlovácím efektem nohou a moc ji to slušelo.

Z naším oficialním sponzorem a partnerem na výrobu sportovního oblečení Lowell pro jsme podepsali loni smlouvu o postupném vybavení našeho týmu a pro všechny členy je k dispozici oblečení s doplňky z nejmodernějšími technologiemi ,které mezi ostatními běžci tak trochu působí nadčasově a tak se naší běžci v tomto i velmi pohodlném vybavení cítí skvělé a mohou se soustředit na své nejlepší výkony.Všechno vybavení je sladěno a hlavní části oděvů jako např. dresy a běžecké mikiny má každý s označením svého jména.Navíc jsme ve spolupráci a delším testování vytvořili špičkové kompresní ponožky a připravujeme další novinky pro letošní sezónu.

Běhej s Baláž EXTREME-TEAM Ostrava a běhej v tom nejlepším co je právě na trhu a nech si ušít prádlo přímo na míru.

Každý zájemce o vstup do našeho týmu od 10.4.2011 bude zvýhodněn a vybaven našim oblečením od firmy Lowell pro a Salomon-run + obdrží kompresní ponožky (bíle nebo černé s nápisem Compresion EXTREME) nebo funkční ponožky jako dárek zdarma.

Pro více informací pište na:  balazteam@seznam.cz 

                         

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Díky za pochvalu

(Ivča :-))), 14. 4. 2011 7:21)

Hezky se to čte :-) Díky

Re: Díky za pochvalu

(Roman/HOLKI, 14. 4. 2011 10:12)

Místo pochvaly jsou to především fakta.Běžci si rádi čtou odezvu na své výkony a ono to potěší každého když někdo něco o něm napíše pravdivého a pochvalného.